Вивчення процесу коагуляції дисперсних систем

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
Не вказано
Факультет:
ФМ
Кафедра:
Не вказано

Інформація про роботу

Рік:
2012
Тип роботи:
Лабораторна робота
Предмет:
Хімія

Частина тексту файла

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Національний університет «Львівська політехніка» Кафедра фізичної та колоїдної хімії Лабораторна робота №2 на тему: «Вивчення процесу коагуляції дисперсних систем» Мета роботи: дослідити очищення води коагуляцією, визначити поріг коагуляції золю гідроксиду заліза під впливом електролітів. Послідовність виконання роботи: Робота 1. Очищення води коагуляцією. У пробірку наливаю 10 мл суспензії глини, додають 2 мл 2%-го водного розчину морської солі. Визначають час, необхідний для осадження глини. За допомогою піпетки спочатку відбирають краплину вихідної суспензії, наносять на предметне скло і розглядають під мікроскопом, при восьмикратному збільшенні. Аналогічну процедуру виконують з осадом, що утворився після коагуляції. Порівнюють розміри і форму частинок, записують спостереження. Робота 2. Визначення порогу коагуляції золю гідроксиду заліза під дією електролітів. Дослід полягає в приготуванні розчинів електроліту різної концентрації та додаванні до них досліджуваного золю. Для цього беруть 5 пробірок і в першу з них наливають 10 мл розчину заданого електроліту(наприклад, 0,1М розчину K2CrO4), в решту – по 9 мл води. Потім з першої пробірки 1 мл розчину піпеткою переносять в другу пробірку, перемішують, з другої 1 мл розчину – в третю пробірку і т.д. З пятої пробірки відбирають 1 мл розчину і виливають. Концентрація отриманих розчинників послідовно зменшується в 10 разів. Потім до всіх 5 пробірок додають по 1 мл золю гідроксиду заліза. Пробірки закривають корками, перемішують, і через 5 хв порівнюють з контрольною пробіркою, в якій міститься 9 мл води і 1 мл золю. Відстежуючи появу помутніння або зміну забарвлення, зазначають пробірки, де відбулась коагуляція. Дані записують в таблицю і роблять відмітки про коагуляцію (+/-). Поріг коагуляції розраховують за формулою: Y=
Антиботан аватар за замовчуванням

24.07.2020 11:07

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Новини